מנגישים עתיד למען ילדי וראייטי, נופים / מגדל העמק
נווט למעלה
כניסה
עדכון פרטים תמיכה מרחוק
11

לארכיון המלא >>


מנגישים עתיד למען ילדי וראייטי, נופים / מגדל העמק  
   
03/12/2018
כ"ה בכסלו תשע"ט  

בתאריך 29/11/2018 נערך יום שיא "מנגישים את העתיד למען ילדי וראייטי" בבית הספר "נופים" במגדל העמק בשיתוף עם מיזם "סיסמה לכל תלמיד". יום השיא התקיים במעמד ראש עיריית מגדל העמק, מר אלי ברדה, רבה הראשי של העיר וחתן פרס ישראל, הרב יצחק דוד גרוסמן, מנכ"לית מיזם "סיסמה לכל תלמיד", גב' מגי אסייג, מפקחת זה"ב, נגישות ואורח חיים בטוח, גב' מרגלית רטר ובכירים נוספים.

 

יום השיא סיכם תהליך למידה של הנושא "חינוך לשילוב" וקבלת האחר, אשר הביא המיזם לפתחו של בית הספר ובמסגרתו, במהלך החודשיים שקדמו ליום השיא, פעלו שגרירי וראייטי של בית הספר בכיתות במגוון הרצאות להגברת המודעות לקבלת השונה והאחר.

 

ביום שהתקיים בביה"ס, בהנהלת גב' לילי נודל, השתתפו כלל תלמידי בית הספר והוא  נפתח בחתימה של התלמידים על "אמנת וראייטי", ונמשך בפעילות במתכונת "חדרי בריחה" וירטואליים בנושא הנגישות לבעלי צרכים מיוחדים במדינת ישראל.

 

במהלך היום נחשפו התלמידים, במגוון הרצאות מרתקות, לעולמם של אנשים בעלי צרכים מיוחדים. כמו כן התקיימה תחרות הגמר "מנגישים לך עתיד", בה הציגו תלמידי כיתות ה' המצאות ורעיונות שפיתחו בתחום ההנגשה. התחרות מסכמת תהליך למידה, בו פעלו  התלמידים במסגרת פעילויות מתוקשבות ייחודיות, שנבנו על-ידי מיזם "סיסמה לכל תלמיד" על הלקויות והמוגבלויות השונות ועל הזכות והחובה לנגישות. התלמידים נחשפו להמצאות ופיתוחים ישראליים בתחום, ולאחר מכן, התכנסו בקבוצות ויזמו, עיצבו ושיווקו רעיון מקורי בתחום, והפכו ליזמים ושגרירים של נושא הנגישות, ההכלה וקבלת השונה. למקום הראשון בתחרות העפילה ההמצאה "משחק קלפי מלחמה נגיש", אשר מנגיש את משחק הקלפים "מלחמה" לילדים הסובלים מלקות ראייה. במקום השני זכה הרעיון BRAIN TALKING"", אשר מאפשר לתלמידים הלוקים בשיתוק מוחין ומתקשים בדיבור להעביר את המסר שלהם באמצעות אפליקציה ייחודית. במקום השלישי זכה הרעיון של אפליקציה להשלמת מילים ומשפטים עבור ילדים הסובלים מגמגום.

 

רבה הראשי של העיר וחתן פרס ישראל, הרב יצחק דוד גרוסמן, אשר כיבד את האירוע בנוכחותו, העביר הרצאה בנושא "ואהבת לרעך כמוך" והדליק יחד עם ילדי בית הספר נר ראשון של חנוכה.

 

את היום סיכמו האורחים, בחתימה על אמנת וראייטי והתחייבות להמשך העשייה החיובית בתחום "הזכות לנגישות", המעצימה ערכים של הכלה, נתינה ולקיחת אחריות אישית וחברתית.​


migdal3.jpg
​​migdal2.jpg
 

​​