סדר פסח - בשידור חי עם הרב גרוסמן
נווט למעלה
כניסה
עדכון פרטים תמיכה מרחוק
11

לארכיון המלא >>


סדר פסח - בשידור חי עם הרב גרוסמן  
   
02/04/2019
כ"ה באדר ב' תשע"ט  
ביום ראשון (7.4.19) השתתפו אלפי תלמידים מכיתות א'-ו' מכל רחבי הארץ, ממבואות חרמון בצפון ועד אילת בדרום, בפעילות ייחודית לקראת ליל הסדר שהעביר חתן פרס ישראל, הרב יצחק דוד גרוסמן, רבה של מגדל העמק, העומד בראש רשת החינוך הארצית ״מגדל אור״. במסגרת הפעילות שהועברה מבית הספר "מחשבה" במגדל אור, העביר הרב גרוסמן לתלמידים ליל סדר מקוצר, הכולל סיפורים, שירים וברכות לרגל החג. התלמידים שצפו בשיעור, כל אחד מבית ספרו, ישבו סביב שולחן ליל סדר ערוך ונהנו מסימני החג. במהלך השידור הוזמנו התלמידים להעלות שאלות לרב, ביניהן:

תלמידי בית ספר רמב"ם בנהריה: "האם מותר לאכול מצות לפני ליל הסדר?"

תלמידי כיתה ג'1 מבית הספר דגניה בטירת כרמל: "מדוע מחביאים אפיקומן ומה הפירוש של המילה?"

תלמידי בית ספר הרא"ה בשדרות: למה כתוב שבני ישראל יצאו בחיפזון, במהירות? הרי, זה נוגד את מה שאמר פרעה למשה "קומו צאו מתוך עמי" ומשה ענה: "לא נצא כגנבים במהירות" איך זה מסתדר?

תלמידי ו'3 מבית הספר בקול יעקב מירוחם: למה כבוד הרב לובש בגד לבד מיוחד? מה המשמעות של זה?

תלמידי בית הספר גולן בנצרת עילית: למה משאירים כוס לאליהו הנביא והאם הוא באמת שותה ממנו? למה שותים דווקא 4 כוסות

 

הפעילות הועברה על גבי הפלטפורמה הדיגיטלית המתקדמת לניהול ולמידה של מיזם "סיסמה לכל תלמיד", וצפו בה בזמן אמת אלפי תלמידים ברחבי הארץ.

פעילות החג עם הרב גרוסמן, שמוביל מיזם "סיסמה לכל תלמיד", התקיימה במסגרת הלמידה השיתופית, אשר מאפשרת לתלמידים מכל רחבי ישראל להיפגש וללמוד ביחד על החג ומנהגיו.

הרב גרוסמן, שקיים פעילות דומה לתלמידי המיזם ותלמידי התפוצות בשנת 2017, הבטיח להמשיך לקיים שיעורים דומים גם בעתיד ואמר כי הוא רואה זכות גדולה בהעברת שיעור לכלל תלמידי ישראל.​ ​​​

​​​​
​    ​