מורשת ברשת – צעדת המורשת הדרוזית / ג'וליס
נווט למעלה
כניסה
עדכון פרטים תמיכה מרחוק
11

לארכיון המלא >>


מורשת ברשת – צעדת המורשת הדרוזית / ג'וליס  
   
18/06/2019
   

למעלה מ-600 תלמידי בתי הספר הדרוזיים, השותפים במיזם "סיסמה לכל תלמיד" השתתפו בצעדת המורשת הדרוזית שהתקיימה ביום שלישי (18/6/2019) בג'וליס. הצעדה התקיימה במעמד המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית בישראל, השיח' מואפק טריף, יו"ר מיזם "סיסמה לכל תלמיד", מר אודי אנג'ל, ​ובנוכחות ראש מועצת ג'וליס, עו"ד ויסאם נבואני, מפמ"ר מורשת דרוזית במשרד החינוך, מר ג'מיל ח'טיב, מנכ"לית המיזם, גב' מגי אסייג, נציגים ממשרד החינוך, מנהלי בתי ספר ומכובדים נוספים. 

במהלך החודשים האחרונים השתתפו תלמידי בתי הספר הדרוזים השותפים במיזם בפרויקט המורשת הדרוזית השיתופי, בו פעלו התלמידים באתר ייעודי שנבנה במיזם בשם "מורשת ברשת – מורשת דרוזית" וחקרו על ההיסטוריה והמורשת שלהם בלמידה חדשנית ויישומים טכנולוגיים מתקדמים. במסגרת הפעילות המקוונת למדו התלמידים על המאפיינים המרכזיים של העדה הדרוזית כדוגמת הלבוש הדרוזי המסורתי, הבית הכפרי, האוכל, שירים ומוסיקה פופולרית ועל אודות המנהיגים הדרוזים, והם עשו זאת באמצעות משימות מתוקשבות, משחקים מקוונים, לרבות בניית משחקים דיגיטליים, חידונים, יצירת ספר מתכונים מקוון ועוד. 

שיאה של הפעילות בצעדה בשלושה מסלולים ברחבי ג'וליס, שהחלו בקבר השיח' אמין טריף, בקבר השיח' עלי פארס וגני אלמונא. לאורך המסלולים שולבו ברקודים המובילים לקטעי מידע ובעקבותיהם כתבי חידה בנושאים שונים על אודות המורשת הדרוזית. הצעדה הסתיימה באולם מרכזי ביישוב, שם הציגו תלמידים מכל בתי הספר את תוצרי החקר הדיגיטליים שהכינו במהלך שנת הלימודים על המורשת שלהם, וכן פעלו בתחנות שונות כדוגמת: פעילות היכרות במסגרת קיר פתקים דיגיטלי שיתופי, חדר בריחה מקוון, חידונים ומשחקים דיגיטליים, סקר מקוון בנושא "המאכל הטעים ביותר", סדנאות ועוד.

יום השיא הסתיים בטקס חגיגי במהלכו אמרה מנכ"לית המיזם, גב' מגי אסייג: "זו הפעם השנייה שמתקיימת צעדה לכבוד המורשת הדרוזית בשיתוף עם מיזם "סיסמה לכל תלמיד" וזו פעילות ייחודית שמטרתה להעצים את המורשת הדרוזית ואת תלמידי העדה שהם חלק מהמיזם. אנו במיזם שמנו לנו למטרה לקרב בין תלמידי ישראל מכל רחבי הארץ, לצמצם את הפערים, ובמקביל, לשמור על המאפיינים הייחודיים של כל קבוצה השותפה למיזם. אני שמחה שמעבר לפעילות באתר הייעודי שהקמנו לטובת המורשת, זכינו שוב להפגיש את התלמידים בדרך בלתי אמצעית לפעילות חווייתית ומלמדת על המורשת והעבר שלהם בכלים מתקדמים של העתיד."

את היום סיכם יו"ר המיזם, מר אודי אנג'ל ואמר: "מיזם "סיסמה לכל תלמיד" פועל כמעט שלוש שנים בג'וליס ובפעילות שראינו היום נדמה כאילו בתי הספר הם חלק מאיתנו שנים רבות. אני שמח שנפלה בחלקנו הזכות לבקר במקום הקדוש, קברו של השיח' אמין טריף, מהפגישה המחכימה עם השיח' מואפק טריף ולהעלות על נס את המורשת הדרוזית ולתת לתלמידים, מעבר לכלים הדיגיטליים, גם פעילות מלמדת ומהנה. אני רוצה להודות לשיח' מואפק טריף ולראש מועצת ג'וליס, מר ח'יר אלנבואני, על האירוח, על השותפות בתהליך ודאגה להצלחת הצעדה ולאחל לנו עבודה משותפת ופורייה בהמשך לקידום החינוך הדיגיטלי בעיר." 

​כל הפעילויות המקוונות שהוצגו במהלך יום השיא התקיימו בפלטפורמה הדיגיטלית המתקדמת לניהול ולמידה של מיזם "סיסמה לכל תלמיד".​

rashit180619a.jpg

rashit180619c.jpg
​​
 


​​​​