יום שיא "נפלאות המים בסימן קמפוסים", אלפסי / דימונה
נווט למעלה
כניסה
עדכון פרטים תמיכה מרחוק
11

לארכיון המלא >>


יום שיא "נפלאות המים בסימן קמפוסים", אלפסי / דימונה  
   
16/05/2018
ב' בסיוון תשע"ח  

תלמידי "אלפסי" אירחו את תלמידי כיתות ה' מדימונה ליום שיא חווייתי המשלב סביבה וטכנולוגיה בנושא "נפלאות המים בסימן קמפוסים"

בתאריך 15/5/2018 הזמין בית הספר "אלפסי" בדימונה את תלמידי כיתות ה' בעיר ליום שיא חווייתי בנושא "נפלאות המים בסימן קמפוסים", המבוסס על למידה ניידת, במעמד ראש העיר, מר בני ביטון, מנהל אגף החינוך, מר מקס פרץ, סגנית מנהל אגף החינוך, גב' פזית גבאי אלגי, הילית אדלר, מנהלת אזור דרום של "מחשב לכל ילד" ומנכ"לית "סיסמה לכל תלמיד", גב' מגי אסייג.

כחלק מחודש חינוך בעיר דימונה, ביקש  בית הספר אלפסי לארח נציגות של כל בתי הספר בעיר, על מנת להציג את העשייה והייחודיות של בית הספר, אשר מבוססת על למידה בקמפוסים: קמפוס תקשורת, קמפוס אומנות, קמפוס ספורט ובריאות וקמפוס מדעים ומתמטיקה.

ליום השיא שהתקיים בהובלת מנהלת בית הספר, גב' רחל רוזיליו, הוזמנו 120 תלמידי שכבה ה' מ-10 בתי הספר היסודיים בעיר, השותפים במיזם "סיסמה לכל תלמיד". היום החל בקבלת פנים חגיגית, במסגרתו נשא ראש העיר דברי ברכה לביה"ס על פעילותו הייחודית, והודה למיזם "סיסמה לכל תלמיד" על פעילות הענפה ותרומתו הרבה לחינוך המתוקשב בעיר דימונה.

בהמשך נחלקו התלמידים ל-4 קבוצות הטרוגניות, המשלבות יחד תלמידים מבתי ספר שונים ויחד השתתפו בפעילויות מתוקשבות שהובילו נאמני המחשב של בית הספר בקמפוסים:

בקמפוס בריאות וספורט ביצעו התלמידים מירוץ ברקודים, בו הם למדו על חשיבות המים לבריאות גוף האדם.

בקמפוס אומנות יצרו התלמידים בכלים טכנולוגיים מתקדמים כרזות הקוראות לחיסכון במים.

בקמפוס תקשורת יצרו התלמידים סרטונים בנושא מים.

בקמפוס מדעים ומתמטיקה ערכו התלמידים ניסוי, הכולל מים ומצבי צבירה שונים, באמצעות חיישני טמפרטורה וזכוכית מגדלת ומילאו דו"ח ניסוי באתר השיתופי.

בסיום היום התקיים טקס מרגש בהובלת מנהלת ביה"ס ובהשתתפות התלמידים.

מנכ"לית מיזם "סיסמה לכל תלמיד", גב' מגי אסייג: "אני מברכת את כל התלמידים שהשתתפו ביום החשוב הזה, ובפרט את ביה"ס אלפסי ונאמני המחשב, אשר הובילו את הפעילויות והעלו בפני תלמידי העיר את המודעות לחשיבות של המים על היבטיו השונים, לרבות נושא החיסכון במים, שהם משאב יקר ערך במדינת  ישראל. אני שמחה שהכלים הדיגיטליים, שמזמנים להם מדריכי המיזם במפגשים השבועיים, הובילו ליצירת פעילויות שהביאו לפתחם של המשתתפים חוויית למידה אחרת, משמעותית ומעצימה, בשילוב עם ערכים חברתיים של אחריות אישית ואחריות סביבתית. בהזדמנות זו, אני רוצה להודות ליו"ר המיזם, מר אודי אנג'ל, ולתורמים, שממשיכים להאמין במתן הזדמנות שווה לכל ילד במדינת ישראל וכמו כן, לראש העיר, מר בני ביטון, על היותו שותף אמיתי בהובלת התקשוב בבתי הספר בדימונה והתאמתם לצורכי המאה ה-21.

קישור לאתר המלווה.

 

​​​