יום שיא "מכונת הזמן" – בית שאן, נצרת עילית, מגדל העמק וכפר כמא
נווט למעלה
כניסה
עדכון פרטים תמיכה מרחוק
11

לארכיון המלא >>


יום שיא "מכונת הזמן" – בית שאן, נצרת עילית, מגדל העמק וכפר כמא  
   
15/05/2017
י"ט באייר תשע"ז  
ביום ראשון 14/5/2017 התקיים יום שיא חגיגי בגן הלאומי של בית שאן במעמד ראש עיריית בית שאן, מר רפאל בן שיטרית, מנכ"לית מיזם "סיסמה לכל תלמיד", גברת מגי אסייג, מנהל אגף חינוך, מר מנשה מוסאי, משלחת מהמכון הטכנולוגי, מנהל הגן הלאומי, מר ניסים בדוס ואורחים נוספים. יום השיא, מסכם את הפעילות הלימודית שביצעו תלמידי בתי הספר היסודיים של בית שאן לאורך כל השנה, והשתתפו בו כ-700 תלמידי כיתות ד'-ה', שבהן משולבת למידה ניידת, מבתי ספר בנצרת עילית, מגדל העמק וכפר כמא.
במהלך שנת הלימודים תשע"ז בנו תלמידי בתי הספר גלבוע ומאיר מבית שאן את האפליקציה "מכונת הזמן", המאפשרת היכרות מעמיקה עם עברה של העיר. האפליקציה נבנתה בשיתוף פעולה של המכון הטכנולוגי בחולון ומיזם "סיסמה לכל תלמיד", אשר העלה אתר ייעודי ללימוד על אודות בית שאן לפני כ-2000 שנה, בתקופה הרומית והביזנטית, וכן לימוד על האזור כולו. לאחר תהליך הלימוד, הותאמו חלק מהתכנים לאפליקציה, הפועלת במערכות אנדרואיד ו-IOS, ומאפשרת לימוד על האזור בצורה ניידת ונוחה.
ליום השיא קדמה פעילות של התלמידים מכלל היישובים השותפים בפעילות באתר ייעודי, שכללה גם שיעור סינכרוני, במסגרתו הם למדו על בין שאן בתקופה הרומית והביזנטית, על היישובים השכנים וכיצד להשתמש באפליקציה החדשה.
ביום השיא השתתפו התלמידים בשתי פעילויות מרכזיות, הראשונה- היכרות ולימוד על הגן הלאומי בבית שאן באופן אינטראקטיבי ומהנה והשנייה- חידון מתוקשב, מבוסס על ברקודים שמקושרים לפלטפורמה הדיגיטלית המתקדמת לניהול ולמידה של המיזם.
בסיום הפעילות הוסר הלוט מהשלט שהוצב בגן הלאומי, ומשולב ברקודים לאפליקציה, כך שתוכל לשמש את כל באי הגן הלאומי.
קישור לאתר.
rashit_140517b.jpg
rashit_140517c.jpg