"מקדמי הסובלנות הארציים" – הזוכים בחתימה על "אמנת הפסיפס" של המיזם
נווט למעלה
כניסה
עדכון פרטים תמיכה מרחוק
11

לארכיון המלא >>


"מקדמי הסובלנות הארציים" – הזוכים בחתימה על "אמנת הפסיפס" של המיזם  
   
14/11/2017
כ"ה בחשוון תשע"ח  
טכנולוגיה בשירות ערכים -  "אמנת הפסיפס" של מיזם "סיסמה לכל תלמיד"
כ-45,000 תלמידים ובני משפחותיהם מרחבי הארץ התחייבו לקדם ערכים של סובלנות, נתינה וקבלת האחר
מיזם "סיסמה לכל תלמיד" פתח את שנת הלימודים תשע"ח בפעילות לקידום הסובלנות וקבלת האחר, במסגרתה למדו התלמידים על הפסיפס האנושי המרכיב את מדינת ישראל. התלמידים חתמו והחתימו בני משפחה וחברים על "אמנת הפסיפס", בה התחייבו להכיר את התרבויות והמגזרים החיים בארץ, ללא דעה קדומה ולקיים שיח מכבד ברשת ובכלל. בין החותמים ניתן למצוא את שר החינוך, מר נפתלי בנט, אשר ביקר עם פתיחת שנת הלימודים בבית ספר "ארבל" בנצרת עלית, נחשף לפעילות המתוקשבת של המיזם, וחתם על האמנה.
התלמידה שהחתימה את מספר בני המשפחה והמכרים הגבוה ביותר וזכתה בתואר "מקדמת הסובלנות הארצית" היא, נויה יהודה, תלמידת כיתה ו' מבית הספר "רמב"ם" בנהריה.  
בתי הספר שתלמידיהם השיגו את מספר החתימות הגבוה ביותר בכלל המיזם וזכו בתואר "מקדמי הסובלנות הארציים" של המיזם הינם: בית הספר "תחכמוני" בבית שאן ובית הספר "אבן רושד" בג'ת. 
לרגל ציון 70 שנה למדינת ישראל, מתמקדים בתי הספר באמצעות מיזם "סיסמה לכל תלמיד" בהיכרות עם הפסיפס האנושי המרכיב אותה, במסגרת הנושא "70 פנים לפסיפס האנושי במדינת ישראל", תוך העצמת ערכי הסובלנות, קבלת השונה, נתינה ולקיחת אחריות אישית וחברתית. התלמידים מבצעים מגוון פעילויות מתוקשבות מעשירות וערכיות על המגזרים והתרבויות המרכיבים את המדינה ועל אוכלוסיית בעלי המוגבלויות ושילובם בחברה באופן שוויוני. כל הפעילויות משלבות התנסות מעשית של התלמידים בכלים טכנולוגיים מתקדמים יחד עם פיתוח אוריינות מחשב ומידע, כחלק מהמיומנויות הנדרשות לבוגר בית הספר במאה ה-21.
החתימה על "אמנת הפסיפס" היוותה חלק מפעילות, בה נתבקשו תלמידי כיתות ה'-ו' לקחת חלק בבניית פסיפס תמונות, שמייצגות את היישוב שלהם לבחירתם, והורכבו יחד לצורה של מפת ארץ ישראל.
יישר כוח לכל המשתתפים בחתימה על האמנה ועל קידום הסובלנות בקהילה!
r141117a.jpg
r141117b.jpg