יום שיא "חקר היישוב שלי בסימן מיינקראפט" / שפרעם
נווט למעלה
כניסה
עדכון פרטים תמיכה מרחוק
11

לארכיון המלא >>


יום שיא "חקר היישוב שלי בסימן מיינקראפט" / שפרעם  
   
13/06/2019
י' בסיוון תשע"ט  
 

ביום שלישי (11/6/2019) השתתפו 250 תלמידי כיתות ד' מ-9 בתי ספר בשפרעם השותפים במיזם "סיסמה לכל תלמיד", ביום שיא בנושא "חקר היישוב שלי בסימן מיינקרפאט". יום השיא שהתקיים בבית הספר "אלעין" בניהולה של גב' זינה עליאן, נערך במעמד מר עורסאן יאסין, ראש עיריית שפרעם, מר אודי אנג'ל, יו"ר מיזם "סיסמה לכל תלמיד", מנכ"ל העירייה, מר עומר מלאכ, גב' רנא סובח, מנהלת אגף החינוך, ד"ר ח'אלד חג'אזי, מפקח כולל במשרד החינוך וגב' מגי אסייג, מנכ"לית המיזם ומנהלי בתי ספר נוספים בשפרעם.

את פני האורחים קיבלו תלמידי בית הספר והמנהלת, גב' זינה עליאן, שהודתה להנהלת המיזם על התרומה הרבה לבית הספר ועל כך שהמיזם מהווה ציר מרכזי בקידום ההוראה המתוקשבת בו. 

בפעילות "חקר היישוב שלי" שביצעו לאורך השנה תלמידי שכבות ד' עד ו' בפלטפורמה של המיזם חקרו התלמידים בשפרעם על היישוב שלהם ובנו בעקבות החקר אפליקציות, מפות אינטראקטיביות ועוד, באמצעים דיגיטליים מתקדמים, לרווחת התושבים והמבקרים ביישוב בסיוע מדריכי המיזם.

ביום השיא שהתקיים באולם פיס בבית הספר "אלעין" בעיר עברו האורחים במגוון תחנות בהן הציגו התלמידים את תוצרי החקר שלהם על היישוב שפרעם באמצעות כלים דיגיטליים מתקדמים, ביניהם: חומות העיר העתיקה של שפרעם, עולם היישוב שלי, חדר מדעים ואתגר החומרים, אפליקציות להתמצאות ביישוב, אשר כוללות מידע לגבי מוקדים חשובים ביישוב, העיר שפרעם במיינקראפט, אפליקציה ייחודית בנושא שחקן הכדורגל, זאהי ארמלי ועוד. כל הפעילויות המקוונות שהוצגו במהלך יום השיא התקיימו בפלטפורמה הדיגיטלית המתקדמת לניהול ולמידה של מיזם "סיסמה לכל תלמיד".

בסיום יום השיא אמרה מנכ"לית מיזם "סיסמה לכל תלמיד", גב' מגי אסייג: "אני מברכת את כל התלמידים שהשתתפו בפעילות והעשירו את ידיעותיהם על היישוב בו הם גרים והציגו תוצרים מקצועיים, מלמדים ומעשירים. תוצרים, אשר משלבים לימוד על המורשת וההיסטוריה של העיר בתוך כלים דיגיטליים מתקדמים של המאה ה-21, שמזמן להם המיזם, ויוצרים עבור המשתתפים חוויית למידה אחרת, משמעותית ומעצימה. יתרה מכך, התלמידים לא רק נתרמו מהלמידה, אלא גם תרמו מהידע שלהם ויצרו תוצרים לרווחת הקהילה והמבקרים בעיר שפרעם. בהזדמנות זו אני רוצה להודות למנהלים ולצוותי ההוראה שפועלים לקידום התלמידים לאורך השנה ומביאים אותם להישגים המרשימים אותם זכינו לראות בביקור היום."

 את היום סיכם יו"ר המיזם, מר אודי אנג'ל שאמר: "הייתי במספר לא מבוטל של ביקורים בשפרעם במהלך עשר שנות פעילות המיזם בעיר, ואני חייב לציין שבכל ביקור אני נפעם לנוכח התוצרים של הילדים הצעירים, שלא מזמן נחשפו לעולם הדיגיטלי וכבר שולטים ברזי הטכנולוגיה ובונים אפליקציות ותוצרים מעוררי הערכה. כל ביקור עולה על משנהו ברמת הבקיאות של הילדים בטכנולוגיה וחשיפתם לכלים דיגיטליים מתקדמים. אני שמח שלמיזם "סיסמה לכל תלמיד" יש חלק בחשיפה הזו של הילדים ובהנגשה של ידע ומידע חיוני שיסייע להם להתמודד עם אתגרי המחר. ראוי לציון השיח הרב תרבותי המתקיים בשפרעם, אשר מהווה מודל מעורר השראה עבורנו לקידום הנושא בכל הארץ להכרת התרבויות והמגזרים המרכיבים את הפסיפס האנושי של מדינת ישראל. בהזדמנות זו אני רוצה לברך את ראש העיר החדש, מר עורסאן יאסין, ולאחל לנו עבודה משותפת ופורייה בהמשך לצמצום הפערים ולקידום החינוך הדיגיטלי בעיר."

ראש העיר, מר עורסאן יאסין אמר: "זהו יום חשוב מאוד ביישוב שפרעם, אני מברך את התלמידים על העשייה המשמעותית ואת המורים על עבודת הקודש שהם עושים למען קידום החינוך המתוקשב. ללא ספק זכינו במיזם איכותי ומיוחד שמצליח לקדם את התלמידים ומכין אותם לאתגרי המאה ה-21. אני מודה לאורחים הנכבדים שהגיעו עד אלינו, על ההשקעה בבתי הספר ועל שיתוף הפעולה לשיח רב תרבותי שייצא ויתחיל משפרעם. אנו כעירייה נעשה את כל מה שנדרש לקידום החינוך המתוקשב. יישר כוח לכל העוסקים במלאכה!"

rashit120619c.jpg
rashit120619a.jpg​​
  

​​​