טקס חניכת תוכנית "וראייטי חינוך" באילת
נווט למעלה
כניסה
עדכון פרטים תמיכה מרחוק
11

לארכיון המלא >>


טקס חניכת תוכנית "וראייטי חינוך" באילת  
   
13/11/2019
ט"ו בחשוון תש"פ  

בטקס חגיגי שהתקיים ביום רביעי (13/11/2019) באילת נחנכה תוכנית "וראייטי חינוך" מבית "סיסמה לכל תלמיד", במסגרתו קיבלו 200 תלמידי החינוך המיוחד מבתי הספר היסודיים בעיר אייפדים חדישים המצוידים בתוכנות ואפליקציות ייחודיות לתוכנית.

טקס חלוקת האייפדים התקיים באשכול פיס במעמד ראש העיר, מר מאיר יצחק הלוי, ובהשתתפות יו"ר מיזם "סיסמה לכל תלמיד" מר אודי אנג'ל, מר אורי אנגל מנכ"ל XT ספנות, המשנה למנכ"ל העירייה וראש מינהל שחק, ד"ר דרורי גניאל, איש העסקים מר אנדי רם, מנהלת אגף החינוך, גב' מיר​י קופיטו, מנכ"לית "סיסמה לכל תלמיד", גב' מגי אסייג, מנהלי בתי הספר, מורים ותלמידים בחינוך המיוחד בעיר.

התוכנית "וראייטי חינוך" שמוביל מיזם "סיסמה לכל תלמיד" בעיר אילת, הינה תוכנית לשילוב תלמידי החינוך המיוחד בחינוך הרגיל, מתוך האמונה שלכל תלמיד מגיעה הזדמנות שווה להגשים את הפוטנציאל הטמון בו, וכי הכלה היא הזדמנות לצמיחה ולהתפתחות עבור כל מי שנוטל בה חלק.

התוכנית, אשר מושתתת על ארבעה יסודות: סביבת למידה פיזית ווירטואלית, חדשנות טכנולוגית, תפיסת למידה מכילה והקניית מיומנויות העידן הדיגיטלי, מאפשרת לכל תלמיד לרכוש כלים שיכינו אותו להתמודד עם אתגרי המאה ה-21 ויסייעו לו לצמוח ולהיות אדם ערכי ותורם לחברה.

תוכנית זו משתלבת עם הנושא "אחר אתה חבר", שמוביל ראש עיריית אילת, לקידום הכלה ושילוב אוכלוסיית אנשים עם צרכים מיוחדים בחברה ובקהילה, אשר הפך לדרך חיים ולשגרה מבורכת בעיר אילת כולה.

ראש העיר, מר מאיר יצחק הלוי, אמר: "אני מתרגש עד דמעות ונמלא באנרגיות מחודשות למראה המפעל הגדול הזה של "וראייטי חינוך". לפני כשלוש שנים, בטקס "אם רשרש" השנתי בעיר, הצבתי את "אחר אתה חבר" כנושא המרכזי שמלווה את העיר עד היום, מתוך מטרה להשפיע על החברה להיות חברה סובלנית, פלורליסטית, מקבלת ומכילה את האחר. נושא מרכזי שני שקבענו לפני שנתיים בעיר בטקס "אם רשרש", בנוסף ל"בדידותו של הזקן" הוא התייחסות למעגל המשפחתי של אנשים עם צרכים מיוחדים – לא עוד טיפול ביחיד, אלא בתא המשפחתי שלו, וכיום באילת אנו מטפלים בכ-600 משפחות כאלה ובונים לכל פרט במשפחה מסלול של סיוע, חיזוק והעצמה. חברה נמדדת ביכולת שלה להכיל, לכבד ולחבק את האחר וזה מה שאנחנו עושים בעיר אילת.

אני רוצה להודות ליו"ר המיזם, מר אודי אנג'ל, אשר החליט להתגייס למען האחר, לא רק בעיר אילת, אלא במדינת ישראל כולה, מתוך הבנה אמיתית שלו את הצורך לחזק את החוליות שזקוקות לחיזוק בחברה הישראלית. הוא תורם מכספו למען החברה בישראל ומהווה מקור להשראה ולהעצמה, איש עם לב גדול ואוזן כרויה להקשיב לכל בקשה - תודה ענקית בשם כל היושבים כאן באולם ובשם אלה שאינם נמצאים כאן היום ואשר יש לך חלק בהעצמה שלהם. אני רוצה להודות גם למנכ"לית המיזם, גב' מגי אסייג, בשמי ובשם מערכת החינוך בעיריית אילת ובשם המנהלים והמנהלות של בתי הספר בעיר, על פועלך כאן בבתי הספר באילת, ועל התוכנית שלך, אשר קורמת עור וגידים בשיתוף עם אנשי החינוך בעיר. לסיום, אני רוצה להאמין שמכאן, העיר שבה מתקיים פיילוט "וראייטי חינוך", תצא אורה וברכה לשאר חלקי מדינת ישראל."

במהלך הטקס פירטה מנכ"לית מיזם "סיסמה לכל תלמיד", גב' מגי אסייג, על אודות תוכנית "וראייטי חינוך", ואמרה: "התחלנו בתוכנית "וראייטי חינוך" בבית הספר "יעלים" באילת, שהיווה בית הספר החלוץ בנושא. אני שמחה שניתנת לנו ההזדמנות להרחיב את התוכנית לבתי ספר נוספים בעיר, ולתת לעוד ילדים כלים דיגיטליים מתקדמים וסביבה תומכת, אשר ייצרו עבורם חוויית למידה אחרת ומשמעותית ויסייעו בשילובם בצורה טובה יותר בחברה בה הם חיים.  אני רוצה להודות למנהלי בתי הספר ולצוות המורים באילת על שיתוף הפעולה לאורך 7 שנות פעילות המיזם בעיר, ואני בטוחה שגם בתוכנית זו נישא פרי לקידום ערכים חברתיים חשובים של הכלה וסובלנות."

באמצעות התוכנית זוכים התלמידים באייפדים, המצוידים בתוכנות ובאפליקציות ייחודיות לתוכנית, אשר מיועדות להעצים אותם ולאפשר להם להתקדם, כל אחד בהתאם ליכולותיו ולקצב ההתקדמות האישי שלו. בנוסף מקנה התוכנית גישה למגוון רחב של חומרי לימוד ומאפשרת להם להמשיך את חוויית הלמידה. בנוסף לאייפדים, זוכים התלמידים והמורים גם בהדרכה מקצועית, כדי שיוכלו להשתמש בצורה מיטבית במכשירים שקיבלו.

את הטקס חתם יו"ר "סיסמה לכל תלמיד", מר אודי אנג'ל בדברים: "תוכנית "וראייטי חינוך" מגלמת בתוכה את מימוש החזון של המיזם, בכך שהיא מעניקה הזדמנות שווה לכל ילד באשר הוא להשתלב בקהילה, ובכך שהיא מכינה אותם לאתגרי המאה ה-21, על ידי הקניית מיומנויות ומתן כלים דיגיטליים חדשניים ומותאמים. אני רוצה להודות לשותף שלנו לדרך, לראש עיריית אילת, מר מאיר יצחק הלוי, אשר מוביל את נושא הסובלנות וההכלה עם פרויקט "אחר אתה חבר" ומקדם בעיר את השילוב מהלכה למעשה." 

rashit131119F.jpg
rashit131119c.jpg
 

​​​
​     
​    ​