מחאה חברתית
נווט למעלה
כניסה
עדכון פרטים תמיכה מרחוק
banner_protestation.jpg

 
מחאה חברתית
בימים אלה אנו עדים לפריצת מחאה חברתית בתחומים שונים. אנשים מכל שכבות האוכלוסיה יצאו לרחוב, להשמיע את קולם, להראות את חוזקם ולצעוד יחד במטרה לשוויון, מתן הזדמנויות ובקריאה לשינוי חברתי.
"מחאת האוהלים" (מכונה גם מחאת הדיור, מחאת יוקר המחיה, מחאת מעמד הביניים, מחאת הנדל"ן) היא סדרה של הפגנות ופעולות מחאה המתקיימות ברחבי ישראל החל מ-14 ביולי 2011. המחאה, שהחלה עם תביעות צרות יחסית, בעיקר בתחום הדיור והיעדר פתרונות לדיור בר השגה בישראל, התרחבה למחאה על העלייה המתמשכת ביוקר המחיה. עם התרחבות המחאה החלו ההפגנות לעסוק גם בנושאים נוספים, כדוגמת מערכת החינוך והבריאות, העלויות העקיפות של גידול ילדים ("מחאת העגלות") ונושאים אחרים הנוגעים לסדר היום החברתי והכלכלי בישראל.
המחאה החלה כקבוצת מחאה בפייסבוק, שהובילה להקמת מאהל בשדרות רוטשילד בתל אביב. בהמשך קמו מאהלים בערים נוספות ובהן ירושלים, באר שבע, חיפה, חולון, אשדוד. הקמת המאהלים עוררה שיח ציבורי על יוקר הדיור והמחיה בישראל. במסגרת המחאה התקיימו מספר הפגנות המונים ברחבי הארץ, בהן השתתפו מאות אלפי אנשים.
בעקבות המחאה הודיעה הממשלה על שורת צעדים שיינקטו לפתרון מצוקת הדיור, חלקם כבר היו בהליכי תכנון ואשרור וחלקם צעדים חדשים שהוצגו כמענה לדרישות המוחים.‏ בנוסף הוקמה ועדת טרכטנברג בראשות פרופ' מנואל טרכטנברג במטרה לבחון ולהציע פתרונות לדרישות הכלכליות והחברתיות של המפגינים ובעיקר למצוקת יוקר המחיה במדינת ישראל ולפער שבין המעמדות."
(מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית קישור)
 

    

קישורים מומלצים

arrow.png The Marker
arrow.png כלכליסט
arrow.png ​הארץ
arrow.png משרד החינוך - אוח
arrow.png חדשות 2 - רשת
arrow.png הארץ, הצל"ש של דפני ליף