עובדים זרים
נווט למעלה
כניסה
עדכון פרטים תמיכה מרחוק

banner_ovdiml.jpg

 

עובדים זרים
גירוש ילדי העובדים הזרים עלה לכותרות בחודשים האחרונים. זאת בעקבות תחילת פעולתה של יחידת עוז של מנהלת ההגירה, אשר הופקדה על הטיפול בעובדים הזרים שנמצאים בארץ ללא אישור.
מהלך זה של מנהלת ההגירה ומשרד הפנים גורם לחשש כבד של ארגוני זכויות אדם כי יחל גם גירוש של ילדי העובדים הזרים, אשר נולדו בישראל ושוהים בישראל יחד עם משפחותיהם שלא כחוק.
בעקבות כך התפתח דיון ציבורי סוער העוסק במעמד העובדים הזרים וילדיהם בישראל ומעלה שאלות רבות, לדוגמה: האם ילד שנולד בישראל לעובד זר, מדבר עברית וגדל בסביבה ישראלית, הוא ישראלי וזכאי לזכויות אזרחיות? האם אנו כמדינה חייבים לקבל את ילדיהם של אנשים אשר שוהים בישראל שלא כחוק וללא אישור? האם קיים ממד של גזענות ושנאת זרים בהחלטת הגירוש? מדוע אנחנו צריכים עובדים זרים?
בעקבות הלחץ הציבורי החליטה הממשלה על דחיית גירושן של משפחות עם ילדים עד לסוף שנת הלימודים, אולם שר הפנים אלי ישי הדגיש כי מדובר בעיכוב זמני ולא בשינוי מעמדם של העובדים הזרים. בימים האחרונים מתנהל בממשלה דיון שמטרתו לקבוע את מדיניות המדינה בנוגע לסוגיה ולגבש את אופן הפעולה ואת דרך הטיפול בעובדים הלא חוקיים ובילדיהם.
 

 

 סיסמה לכל תלמיד
arrow.png פעילות לים זכויות האדם, חטיבה ב', נשר
פעילויות ברשת
arrow.png משימת חקרשת בנושא עובדים זרים, במסגרת החלק "מהי דמוקרטיה" של יחידת הבגרות באזרחות. האוניברסיטה הפתוחה.
arrow.png שנאת זרים - דף עבודה מט"ח
arrow.png ​בעד ונגד גירוש ילדי העובדים הזרים, תנועת הצופים
arrow.png ​מהגרי עבודה בישאל, הספרייה של מט"ח
arrow.png טיפול הרשויות בילדי העובדים הזרים - אתר הכנסת