דפים - מורשת
נווט למעלה
כניסה
עדכון פרטים תמיכה מרחוק
st_blue_point.gif אומנות
st_blue_point.gif אנגלית/צרפתית
st_blue_point.gif ארגוני
st_blue_point.gif הבנת הנקרא
st_blue_point.gif הבעה ולשון​
st_blue_point.gif היסטוריה​
st_blue_point.gif זה"ב​
st_blue_point.gif חברתי​
st_blue_point.gif חגים ומועדים​
st_blue_point.gif חושבים ירוק​
st_blue_point.gif חינוך גופני​
st_blue_point.gif טכנולוגי​
st_blue_point.gif יהדות​
st_blue_point.gif כללי​
st_blue_point.gif מדעים​
st_blue_point.gif מולדת​
st_blue_point.gif מוסיקה​
st_blue_point.gif מורשת​
st_blue_point.gif מפתח הל"ב​
st_blue_point.gif ​מתמטיקה
st_blue_point.gif ספרות
st_blue_point.gif ​עיתונים
st_blue_point.gif ​תנ"ך

pict_mish.jpg
 
מורשת 

  
תקציר
שכבה
  
  
  
  
דוד בן גוריון
לרגל יום הזיכרון הממלכתי לדוד בן גוריון בנתה המחנכת ורכזת המחשבים, טובה רויסבלט, משימה בתחום מורשת בכלי ה-Glogster, אשר כוללת סרטונים ומשימות בנושא (מומלץ לפתוח בדפדפן הכרום).

דכרמל / נצרת עיליתלמעבר למשימה21/11/2017
ארץ הצבר
"ארץ הצבר - 70 שנה של שוני בין תרבויות" - משימה שבנתה המורה מורן מרלי גפניאל, בהתאם לנושא השנתי, ומעבירה את המסר של השוני ע"י הסרטון "ארטיק אננס". המשימה ניתנת להקצאה במחולל המשימות!

ד, ה, וגבעת טל / קריית אתאלמעבר למשימה14/11/2017
זוכרים את יצחק רבין
המחנכת אפרת איילון יצרה משימה מתוקשבת על אודות יצחק רבין ז"ל – לומדים מהעבר לקראת העתיד. המשימה שמיועדת לשכבות ה'-ו', כוללת שאלות סגורות ופתוחות בנושא והיא ניתנת להקצאה במחולל המשימות!

ה, ואלמוג / אילתלמעבר למשימה30/10/2017
שבוע העליות
לרגל שבוע העליות, המחנכת אפרת איילון יצרה משימה המיועדת לשכבות ד'-ו', שבה יחקרו התלמידים על ארץ מוצא משפחתם. המשימה כוללת מיומנויות מחשב ומידע והיא ניתנת להקצאה באמצעות מחולל המשימות.

ד, ה, ואלמוג / אילתלמעבר למשימה23/10/2017
משחקים ירושלמים
רכזת התקשוב של ביה"ס דורית שאול הובילה פעילות בנושא ירושלים, הנושא המרכזי של משרד החינוך לשנת זו, בה למדו התלמידים ליצור משחקים וכרזות בנושא. כרזות נבחרות הודפסו ונתלו ברחבי בית הספר.
 

ג, ד, ה, ודוד אלעזר / קריית גתלמעבר למשימה05/06/2017
מתנה למדינה
הרכזת הפדגוגית, חווה אייד, והמורות מירי אדא ומור עמר יצרו יחידת לימוד הכוללת 6 משימות מתוקשבות, במסגרתן מבצעים התלמידים חקר על כרזות וסמלים, מתנסים ביצירת כרזה, יוצרים תערוכה וקונצרט.

דנווה עמרם / דימונה למעבר למשימה20/03/2017
ירושלים
במסגרת הנושא השנתי: 50 שנה לאיחוד ירושלים, בנתה המורה קרן אלמקייס אתר בנושא, במסגרתו ילמדו התלמידים על אודות העיר באמצעות משחקים, שירים, סרטונים ועוד וכן הכנת מצגת תעודת זהות לעיר.

א, ב, ג, ד, ה, ועמי אסף / דימונהלמעבר למשימה23/01/2017
תפילה
פעילות ייחודית שיצר המורה צביקה בן צבי, במסגרתה תלמידי כיתה ז' עובדים במחברת כיתה דיגיטלית One Note Class  בנושא "תפילה" בתחום דעת מורשת. עבודת התלמידים משולבת מיומנויות מחשב ומידע.

זרודמן / קריית יםלמעבר למשימה29/11/2016
מיהו גיבור

המורה ליאת מלכה יצרה פעילות מתוקשבת לכיתות ו' בנושא "מיהו גיבור?". המשימה כוללת מידע ומשימה משולבת מיומנויות CIL, במסגרתה התבקשו התלמידים להכין מצגת על הנושא ולהעלות אותה לאתר הכיתתי.

ו אשלים / אופקים למעבר למשימה29/02/2016
א.ד גורדון

תאריך 22/2/2016 הוא מועד פטירתו של א.ד. גורדון. מורות בית ספר גורדון הכינו אתר מתוקשב, אשר מיועד לכל שכבות הגיל ובמסגרתו התלמידים צופים בסרטון על אודות חייו ואחריו עונים על שאלות בנושא.

א, ב, ג, ד, ה, וגורדון / קריית אתאלמעבר למשימה22/02/2016
מפגש עם הדמות הרב חסדא

המורה אירית מגידיש בנתה משימה בתחום דעת מורשת המשלבת מיומנויות CIL בנושא דמותו של הרב חסדא מחכמי בבל במסגרת אגדות חז"ל. המשימה מיועדת לכיתה ה' והיא ניתנת להקצאה באמצעות מחולל המשימות!

ההרצל / קריית גתלמעבר למשימה23/11/2015
יצחק נבון

רכז התקשוב, עמית ישי, בנה משימה לזכרו של יצחק נבון, שהלך לעולמו. המשימה משלבת מיומנות CIL, בניית טבלה ועיצובה, חקר נשיאי ישראל בכלל ויצחק נבון בפרט ועוד, וניתנת להקצאה במחולל המשימות!

ד, ה, וגיורא יוספטל / מגדל העמקלמעבר למשימה16/11/2015
חג הסיגד

לרגל חג הסיגד שמצוין בכ"ט בנתה דוריס אטס, הרכזת החברתית, משימה מתוקשבת בנושא החג הסיגד, אותו חוגגים בני העדה האתיופית חמישים יום לאחר יום הכיפורים. המשימה ניתנת להקצאה במחולל המשימות!

ג, ד, ה, ושפרינצק / קריית אתאלמעבר למשימה09/11/2015
יום הזיכרון ליצחק רבין

המחנכת מרים אלגביש בנתה משימה בנושא יום הזיכרון ליצחק רבין. המשימה כוללת גם מיומנות מחשב-עבודה בוורד, עבודה במצגת וסיכום פעילות ע"י התלמידים והיא ניתנת להקצאה באמצעות מחולל המשימות!

ואלמוגים / קרית ים למעבר למשימה19/10/2015
מהי ציונות
המורה דותן ברק בנה משימה מתוקשבת בנושא ציונות והיא עוסקת במספר דמויות ולאחר מכן על התלמידים להחליט מי ביניהן ציונית, מדוע ועוד. המשימה מיועדת לשכבת כיתות ח' והיא ניתנת להקצאה במחולל המשימות!
חעירוני ח' / תל אביבלמעבר למשימה01/06/2015
שנת שמיטה

לכבוד שנת שמיטה בנתה המורה זהבה בן חמו משימה מתוקשבת ובה בכל מרחבי כיתות ומקצוע מסתתרת הספרה 7 בשלל צבעים, מאחורי כל מספר שאלה בנושא. מי שמוצא את כל השביעיות ועונה על כל השאלות הוא המנצח.

ב, ג, ד, ה, ופנינת אור / מגדל אור למעבר למשימה25/05/2015
מאסטר שף

מחנכת כיתה א'2, זיוה לוי, יצרה משחק "מאסטר שף" מתוקשב לכיתתה בנושא כשרות: מה חלבי? מה בשרי? מה פרווה? המשחק נועד לחשוף את הנושא ולהתאימו לשכבות א'-ב' והוא הועלה לרשת החברתית של הכיתה.

א, ביבנה / קרית אתא למעבר למשימה23/02/2015
ילדים בונים מוזיאון

"ילדים בונים מוזיאון" הוא אתר צומח, אשר בנה המורה אילן בר שלום. יחד עם התלמידים תתפתחנה תערוכות העוסקות בנושאים הקשורים לשבת, לחגים ולתשמישי קדושה. העבודה תתבצע באמצעות ה-Google Drive.

דארבל / נצרת עיליתלמעבר למשימה23/02/2015
הרב שאול ישראלי

שיעור סינכרוני בנושא הרב שאול ישראלי, מאת מנהלת בית הספר רחל פרג'ון. במסגרת השיעור נשאלות שאלות על אודות הרב עליהן ישיבו התלמידים, לאחר שישבו וילמדו בחברותות. השיעור מיועד לכיתות א'-ו'.

א, ב, ג, ד, ה, ונתיב יצחק / נתיבותלמעבר למשימה27/01/2015
מפגש עם שיר במורשת ישראל

יחידה מתוקשבת שבנתה המורה דליה קול במסגרת מודל החקר השיתופי, בה חוקרים התלמידים שירים שנכתבו בתקופות שונות, הממחישות את אהבת ארץ ישראל, ובסופה נחלקים לקבוצות למידה וכותבים שיר.

השקמים מעוז / שדרות למעבר למשימה24/12/2014
דוד בן גוריון

 

לכבוד הטקס לזכרו של דוד בן גוריון, שנערך בבית הספר יצרה רכזת התקשוב, מירי נידם, שיעור שיתופי במודל חידון רב משתתפים בנושא חייו ופועלו של האיש. המשימה כוללת השתתפות בחידון ה-Kahoot.

 

ג, ד, הגבריאל / דימונהלמעבר למשימה01/12/2014
כ"ט בנובמבר

משימה מתוקשבת בנושא כ"ט בנובמבר, שבנו המורות יעל בן שטרית ושרה רוזנצוייג. במשימה לומדים התלמידים על המושג כ"ט בנובמבר, המדינות שהצביעו בעד ונגד הקמת מדינת ישראל, התגובות  להחלטה וכו'.

 

ה, ועצמון / נצרת עיליתלמעבר למשימה01/12/2014
חסידי אומות העולם

פעילות בנושא חסידי אומות העולם שבנתה המורה רינת מסרטי ומיועדת לתלמידי חטיבת הביניים. בפעילות צופים התלמידים בסרטונים החל ממלחמת העולם השנייה ועד לסיפורה של ניצולה ומשיבים על שאלות.

ז, ח, טאדיגה / כפר כמאלמעבר למשימה27/04/2014
יום הזיכרון לשואה

פעילות ליום השואה בה לומדים התלמידים את סיפורה של אנה פרנק וסיפורי ילדים בגטו. התלמידים כותבים מכתב, מביעים תחושותיהם ומתמודדים באמצעות כתיבה עם הסיפור הכואב של יום השואה.

ג, ד, ה, ורשב"י / קריית גתלמעבר למשימה27/04/2014
ילדים בשואה

מחנכת כיתה ג'1 יהודית שק יצרה משימות ליום השואה בהן צופים התלמידים בסרטון מסיפורי ילדים בגטו, משיבים על שאלות, משתפים בתחושותיהם, מדליקים נר זיכרון ומשתתפים בסקר כללי.

גנטופה / נצרת עיליתלמעבר למשימה27/04/2014
יום השואה

אתר פעילות ליום הזיכרון לשואה ולגבורה. שבנו המורות, רות בן אבו, סמדר קלימיאן וקורין כהן. באתר פעילויות בחלוקה לשכבות הגיל במסגרתן לומדים התלמידים את סיפור השואה ומשיבים על שאלות.

א, ב, ג, ד, ה, ומעוז שקמים-רבין / שדרותלמעבר למשימה27/04/2014
הרמב"ם

משימה העוסקת בדמותו ובסיפור חייו של הרמב"ם. התלמידים צופים בסרטון, קוראים קטעי מידע אודות סיפור חייו ומשפחתו ומשיבים על שאלות. מיועד לכל שכבות הגיל ונבנה על ידי המורה סלי יונה.

ב, ג, ד, ה, ורמב"ם / נתניהלמעבר למשימה22/04/2014
תעודת זהות למנהיג

לזכרו של אריאל שרון בנתה מחנכת כיתה ה' נעמה ג'ינו משימה בה לומדים התלמידים על קורות חייו, תפקידיו ואירועים משמעותיים לאורך השנים. בסיום מציגים ת"ז.

הגלבוע / בית שאןלמעבר למשימה13/01/2014
דוד בן גוריון

לרגל ציון יום הזיכרון הממלכתי לדוד בן גוריון בנתה כלנית פדידה, רכזת התקשוב, משימה מתוקשבת העוסקת בדמותו של האיש, החל מקורות חייו דרך ההכרזה על קום המדינה ועד למשרד ראש הממשלה.

ד, ה, ואלמוגים / קרית יםלמעבר למשימה03/11/2013
רחל אמנו

בי"א בחשוון יצוין יום פטירתה של רחל אימנו. המורה סאלי יונה בנתה משימה בה צופים התלמידים במידע ומכינים תעודת זהות. המשימה מיועדת לתלמידי כיתות ה-ו.

ה, ורמב"ם / נתניהלמעבר למשימה02/10/2013
בנימין זאב הרצל

מגוון משימות ובהן מידע ופעילויות על פועלו ונאומיו של הרצל באמצעות צפייה בסרטונים, קריאת קטעי מידע, משוב על שאלות והשתתפות בדיונים. המשימה מיועדת לכיתות ז'-ט' ונבנתה על ידי המורה אנג'לה חיימוב.

ז, ח, טעירוני ט' / תל אביבלמעבר למשימה22/04/2013
תחנות בחיי מנהיגים

בסימן שנת המנהיגות לומדים התלמידים על תחנות בחיי המנהיגים מנחם בגין ודוד בן גוריון. במהלך המשימה נדרשים התלמידים לקרוא קטעי מידע, לצפות בסרטונים ברשת ולהשיב על שאלות באתר הכיתה. המשימה מיועדת לכיתות ו' ונבנתה על ידי המורה אורלי עסיס.

זבית ספר גורדון / עכולמעבר למשימה28/01/2013
בלוג מנהיגות

בלוג מנהיגות פורצת דרך נבנה בהשתתפות תלמידי כיתות ד' בהובלתה של המורה נאוה צבח. התלמידים מוסיפים נקודות ציון על החיים בשדה בוקר, הקמת המדינה, סיפור חייו וציטוטים נבחרים.

דבית ספר ספיר / לודלמעבר למשימה28/01/2013
תרבות ישראל

חידון העוסק בתרבות ישראל ואישים בהיסטוריה. במסגרת החידון צופים התלמידים בפרק העוסק באישיותו של בן גוריון ולאחר מכן מקישים את הקוד 1793 ועוברים לחידון תרבות ישראל. הפעילות מיועדת לשכבות ז'-ט'.

ז, ח, טעירוני יד' / תל אביבלמעבר למשימה21/01/2013
לאום ולאומיות

המורה אוהד שקד הכין מטלות מתוקשבות בנושא לאומיות, תוך התייחסות למאפייני מדינת ישראל כמדינה יהודית, השסע הדתי, הכרזת העצמאות, חוק השבות ועוד. מיועד לתלמידי כתות י"ב.

י"בבית ספר ראשית, תל אביבמעבר למשימה05/11/2012
להיות ישראלי

המורה טל גלט בנתה משימה בנושא ישראליוּת, בה מתבקשים התלמידים לבנות מצגות העוסקות בהיבטים שונים של הנושא. את המצגות תציג המורה בביקורה בניו-ג'רזי בחודש הבא. מיועד לתלמידי כיתות ו'.

ובית ספר רמז, נהריהמעבר למשימה05/11/2012
מילים ומשמעותן

במשימה שיצרה רכזת התקשוב, קרן ידגר, מתבקשים התלמידים להתייחס ולעבד את משמעותן של מילים הנגזרות מרצח רבין. מיועד לתלמידי כיתות א'-ג'

 

א, ב, גבית ספר גורדון, קרית אתאלמעבר למשימה25/10/2012
שיעור לזכרו

המורה גאולה לוי, בנתה מערך שיעור מתוקשב הכולל סרטון אודותיו, מצגת כרונולוגית עשירה של קורות חייו, שירים לזכרו, שאלון טריוויה אודותיו ותמונות מתחנות שונות בחייו. מיועד לתלמידי כיתות ג' – ו'.

 

ג, ד, ה, ובית ספר אלפסי, דימונהקישור למשימה22/10/2012
קורותיו ותרומתו

 

המורה טל גלט, בנתה משימת חקר לעבודה בקבוצות אודות יצחק רבין, קורות חייו, פועלו למען השלום ותרומתו הרבה למדינת ישראל. המשימה משלבת מיומנות בניית מצגת עם למידת מסלול חייו ומותו של רבין. מיועד לתלמידי כיתות ו'.

 

ובית ספר רמז, נהריהקישור למשימה22/10/2012
הרצח והרגשות

משימה זו מעודדת את התלמידים לבטא רגשות עקב רצח רבין. במסגרת המשימה מוצגות לתלמידים תמונות אנשים אבלים, מהימים הראשונים שלאחר הרצח, והם מתבקשים לשוחח על תחושות האבל האישי והלאומי עם בני משפחה מבוגרים. מיועד לתלמידי כיתות ד'.

 

דבית ספר יצחק שדה, דימונהקישור למשימה22/10/2012
סובלנות לשונה

המשימה מתייחסת לרצח כנובע מחוסר סובלנות לדעות פוליטיות שונות. במשימה ניתן לצפות בקטע מנאומו האחרון של רבין, בשיר השלום ששר על הבימה וברגעים הדרמטיים של ההכרזה על מותו. התלמידים מתבקשים לדון בקשר שבין חוסר הסובלנות לבין הרצח. מיועד לתלמידי כיתות ה'.

 

הבית ספר רבין, נתיבותקישור למשימה22/10/2012
דימונה עירי

התלמידים בבתי הספר ביישוב יכולים ללמוד ולחקור את העיר דימונה, להשיב על סקר ולהשתתף במשימות.

ד בית ספר בגין, דימונהלכניסה למשימה17/04/2012
תלמידים מראיינים את סבא וסבתא

תלמידי כיתות ב' בבית הספר קיימו ראיונות עם הסבים והסבתות, שאלו שאלות על עברם, על הזיכרונות, מאכלים ועוד. כל הראיונות תועדו על ידי התלמידים בטופס מקוון.

ברבין, כפר תבורלכניסה למשימה26/01/2012
יצחק רבין

בתי ספר רבים במיזם בנו משימות מתוקשבות שמוקדשות לראש הממשלה המנוח יצחק רבין. להלן ריכוז של חלק מהמשימות.

א, ב, ג, ד, ה, ו, ז, ח, ט, י, י"א, י"במבחר פעילויות07/11/2011
יצחק רבין

שולי לוק, מחנכת כיתה ד'2, בנתה משימה מתוקשבת שעוסקת ביצחק רבין. במסגרת המשימה מכינים התלמידים "תעודת זהות" ליצחק רבין, מגיבים על נאומו בקונגרס האמריקאי ומנציחים את זכרו בפינה מיוחדת באתר.

דבי"ס בגין, דימונהלכניסה למשימה31/10/2011
יצחק רבין

משימה מתוקשבת ליום רבין, שנבנתה בעזרת תבנית "תעודת זהות", שמותקנת בפורטל הבית ספרי. המשימה נבנתה ע"י דגנית פורטל (רכזת תקשוב ומחנכת ו') ושרה אטמור (מחנכת כיתה ה'), ומיועדת לכיתות ה'-ו'.

ה, ורמת כורזים, מבואות חרמוןקישור למשימה27/10/2011
עדות מן השטח - קשת יונתן, בית שאן
בית החינוך ביוזמת המנהל אבי רוק והמטמיע בביה"ס לקח על עצמו להכין לקסיקון פתגמים משפת האם של הורי ומורי בית החינוך. תלמידי, מורי והורי ביה"ס התבקשו לפנות להורים, לסבים ולסבתות ולרשום פתגמים בעלי משמעות מעניינת שהיו בשימוש בארצות ובעדות שיש במשפחתם.
 
א, ב, ג, ד, ה, ו, ז, ח, ט, י, י"א, י"בקישור למשימה15/06/2011
להיות עם - עם ישראל, עירוני יד' בת"א

להיות עם - עם ישראל, עירוני י"ד, תל אביב 

במסגרת התוכנית "להיות עם - עם ישראל", העמיקו תלמידי בית ספר עירוני י"ד בת"א בנושא השבר בעם היהודי - השואה. במסגרת התוכנית בחרו בבית הספר לעסוק בעולמם של ילדים מתקופת המלחמה. התוצר הינו עבודת חקר שעסקה בילד אחד מתוך מיליון וחצי הילדים שנרצחו בשואה, ומטרתה - ליצור קשר אישי בין הילדים של היום לבין חייו של ילד בתקופה כה קשה. בקישור הועלו עבודות התלמידים.

 

ז, ח28/04/2011
זהות, שייכות ושורשים - בי"ס ארבל בנצרת עילית
משימה בנושא זהות שייכות ושורשים, שבה לומדים התלמידים על המושג "זהות" ומכינים תעדות זהות אישית, לומדים מהי שייכות באמצעות השיר "אתה שייך?" של אהוד מנור, ומכינים עץ שורשים וירטואלי באתר. המשימה נבנתה ע"י מחנכת כיתה  ה' - אלין פיק.
הקישור09/02/2011
פרס נובל לשלום, בי"ס בגין בדימונ פעילות לכיתות ג
 
 

גקישור למשימה07/11/2010
המסע לפולין, תיכון מקיף א' בבאר שבע
 
לקראת המסע השנתי של שכבה יב' למחנות ההשמדה בפולין, בנה התלמיד גל אטדגי אתר מלווה למסע. באתר ניתן למצוא מידע על המקומות בהם יבקרו תלמידים, בתי המלון בהם יישנו, תמונות ממסעות קודמים ופרטים חשובים לקראת המסע. לאחר החזרה מהמסע ייכתבו התלמידים את חוויותיהם בפינה שתוקם באתר.
 
י"א, י"ב25/10/2010
שבוע ציונות ויהדות - בי"ס גלעד, נצרת עילית

שבוע ציונות ויהדות - בי"ס גלעד, נצרת עילית

בבי"ס גלעד התקיים לא מכבר שבוע ציונות ויהדות שהיה גדוש פעילויות להעמקת הקשר לזהות היהודית ולחיזוק הקשר לעיר נצרת עילית. לרגל האירוע בנה צוות בית הספר אתר מיוחד שליווה את הפעילויות. את הפעילויות ניתן לראות דרך התפריט הימני של האתר.

א, ב, ג, ד, ה, ו05/01/2010
כ"ט בנובמבר - פעילויות שונות
 
כ"ט בנובמבר - פעילויות שונות
פעילות לכ"ט בנובמבר, מיועדת לכיתות ה-ו, בי"ס עליזה בגין במגדל העמק. המורה: רותי אללוף, מחנכת כיתה ו'. קישור לפעילות.
המלצות נוספות למידע, חומרים ופעילויות על כ"ט בנובמבר ב: מסביב לשנה - חודש כסלו - כ"ט בנובמבר.
 
ה, ו15/11/2009
טריוויה מסביב ללוח השנה, בי"ס דגניה, טירת כרמל

 

טריוויה מסביב ללוח השנה, בי"ס דגניה, טירת כרמל
החידון מבוסס על 100 מושגי היסוד עליהם המליץ משרד החינוך. באתר זה מפורסמים בכל חודש: מצגת ובה אירועי החודש; פיתרון הטריוויה החודשית; ורשימת התלמידים אשר הגיעו לשלושת המקומות הראשונים. אחראית: רכזת התקשוב - פנינה טל. מומלץ!

 

ד, ה, ו07/11/2009