2
נווט למעלה
כניסה
עדכון פרטים תמיכה מרחוק
 
בחודש אפריל 2010 הוכרזה התחרות השנייה של "סיסמה לכל תלמיד". התחרות התמקדה ביזמות חינוכית-חברתית של בית הספר. נושא היזמות היה נתון לבחירת בתי הספר.
 
בסך הכול הוגשו לתחרות 30 יוזמות ע"י 27 בתי ספר. היוזמות היו מגוונות מאוד וברבות מהן ניכרת השקעה גדולה מאוד, מרשימה ומרגשת של צוות בית הספר ו/או התלמידים. במהלך הקיץ אנחנו נפרסם בפורטל את היוזמות בפירוט, כדי שכלל בתי הספר במיזם יוכלו לשאוב רעיונות ו/או להשתתף בהן.
 
באמצע חודש יוני התכנסה ועדת הפרס בראשותו של אודי אנג'ל, לבחירת היוזמה הזוכה. חברי הוועדה התלבטו רבות בבחירתם בין היוזמות, שנעו בין נושאים רבים, שימוש שונה בפורטל הבית ספרי והפעלה בדרכים מגוונות של תלמידי בית הספר.
 
להלן תוצאות התחרות:

(למעבר לאתר לחצו על התמונה)

בית ספר מענית מפעיל תכנית שנתית מיוחדת של חונכות לתלמידי בי"ס "מגן" – תלמידים עם צרכים מיוחדים. תלמידי ביה"ס חונכים את תלמידי "מגן", שמגיעים לבית ספר מענית מדי שבוע. לצד רציונאל התוכנית ומחקרים תומכים, תוכלו למצוא באתר תיעוד מרגש באמצעות תמונות של רגעים יפים וכן בלוג ובו תחושות המשתתפים.

 חברי הוועדה מצאו ביוזמה מרגשת זו ערך חינוכי מוסף לתלמידי בית הספר ונתינה משמעותית לקהילה.

הפרס לביה"ס: לוח חכם, מקרן ועמדת שליטה למורה!

(למעבר לאתר לחצו על התמונה)

בבית ספר גבעון מתקיימת פעילות ענפה ואינטנסיבית של תלמידים, הורים, מורים והמועצה הירוקה בנושא של שימוש מושכל במשאבים לקידום החינוך הסביבתי. הפורטל הבית ספרי מהווה את הפלטפורמה שמשמשת את המיזם בביה"ס: המטרה - צמצום משאבים, האמצעי - פורטל 'סיסמה לכל תלמיד', בעזרתו בית הספר מיישם את החינוך לפיתוח בר קיימא הלכה למעשה!

חברי הוועדה התרשמו מיוזמה זו, יוזמה שמקיפה את כלל תלמידי בית הספר ואת משפחות התלמידים, מציגה פעילות במעגלים רבים ושונים, ועושה שימוש מאורגן, רחב ומרשים בפורטל הבית ספרי.

הפרס לביה"ס: מקרן ומחשב נייד!

(למעבר לאתר לחצו על התמונה)

בביה"ס הדו-לשוני בנו לוח שנה ייחודי רב-תרבותי. בלוח מופיעים החגים והמועדים של שלוש הדתות, הימים המיוחדים של כלל אזרחי ישראל - יהודים וערבים - וימים חשובים אותם מציינים בכל העולם, כגון יום האישה הבינלאומי או יום זכויות הילד. לוח השנה הזה מגלם בתוכו את האפשרות לחיים משותפים המבוססים על היכרות עם האחר וכבוד הדדי לדת ולמורשת של שני העמים. אתר זה בנוי כאתר וויקי שיתופי. 

חברי הוועדה התרשמו מהמקוריות והיצירתיות של יוזמה זו, מהערך החינוכי הגדול שלצדה ומהשימוש המעשי-מידי שניתן לעשות בלוח זה במיזם ומעבר לו. ועל כך הפרס המיוחד.

הפרס לביה"ס: מקרן ומחשב נייד!