בחודש דצמבר 2009 הוכרזה התחרות הראשונה של "תלמידים יוצרים" בסיסמה לכל תלמיד. נושא התחרות – ואהבת לרעך כמוך.
 
לתחרות נשלחו כ 200 יצירות – ציורים, צילומים, מסמכים, מצגות, סרטונים ותיעוד של פעילויות בית ספריות בנושא. היצירות הציגו גישות שונות ורבות לנושא.
 
ב 22/2/10 התכנסה ועדת הפרס בראשותו של אודי אנג'ל, לבחירת היצירה הזוכה.
חברי הוועדה הנוספים:
-    רפי פלד - אומן
-    מגי אסייג – מנכ"לית סיסמה לכל תלמיד
-    שרית יעקב – מנהלת פורטל, תוכן והדרכה
 
לחברי הוועדה הוצגו היצירות שעלו לשלב הגמר. חברי הוועדה התלבטו רבות בבחירתם בין העבודות השונות שהוגשו - עבודות שנעו בין יצירות פרטיות של תלמידים בגילאים שונים ובין עבודות שתיעדו פרויקט בית ספרי או נולדו כתוצאה מהתארגנות בית ספרית. לאחר דיון מעמיק והתלבטויות רבות, שנבעו גם מאופיין השונה של העבודות שהוגשו, בחרה הוועדה ב –
 
שימו לב! אם תגדילו את התמונה מצפה לכם הפתעה.
התמונה מורכבת מ250 ציורים שונים צבעוניים ומיוחדים של תלמידי בית הספר.
אם תגדילו את התמונה תוכלו לראות כל ציור וציור אשר ביחד מרכיבים את התצלום של ששת הילדים היוצרים ביחד מגן דוד באמצעות ידיהם
תמונה של בי"ס רבין בנשר!
 
התמונה מורכבת מ 250 ציורים שונים, צבעוניים ומיוחדים של תלמידי בית הספר. הגדלת התמונה מאפשרת לראות את הציורים, אשר מרכיבים ביחד את תמונת ששת הילדים שיוצרים מגן דוד באמצעות ידיהם.
 
מנימוקי הוועדה לבחירת התמונה הזוכה:
עבודה שמשתפת עשרות מתלמידי בית הספר, שציוריהם קובצו יחד בעזרת כלים מודרניים ליצירת אומנות, שמביעה בצורה טובה את תחושת השיתוף והיחד. התוצאה צבעונית, מעניינת, איכותית ומיוחדת.
 
מעבר לביה"ס הזוכה במקום הראשון הוחלט להעניק פרס מיוחד לבי"ס רמות יצחק א' בנשר. הפרס מוענק על ההיערכות המיוחדת שביה"ס הפגין במהלך התחרות, היערכות שהתבטאה ביצירה בולטת שמשתפת את כל כיתות ביה"ס ובפעילות חברתית-לימודית מיוחדת.
 
תלמידי ביה"ס יצרו בגופם את הפתגם. במהלך החודש נערכו בביה"ס פעילויות מגוונות בנושא, כאשר הפעילות המסכמת הייתה השלט האנושי. תלמידים מכל שכבות הגיל התקבצו על מנת לעצב את האותיות, תוך שיתוף פעולה ואחווה ביניהם. ענבל קולושי מינסקר צילמה את התלמידים.
 
הפרס לבתי הספר הזוכים: מקרן.
הפרס יוענק לבתי הספר בקרוב.
 
 
הוועדה מציינת לשבח את בתי הספר הבאים, ששלחו יצירות מיוחדות מאוד ואיכותיות, בדגש על שילובם של תלמידים רבים מבית הספר בפעילות:
-          -          בי"ס יסודי ג', דאליית אל כרמל
-          -          בי"ס המאוחד, ירוחם
       -    בי"ס אפרים צמח, טירת כרמל